Претрага
Close this search box.

Rotacioni bubanj filter ASSO

Rotaciona vakuumska filtracija (koja se naziva i bubanj) omogućava procese kontinuiranog ciklusa, koji su efikasni i nude odlične rezultate.

Rotacioni bubanj filter ASSO je filter sa mehaničkim sistemom vakuum filtracije, idealan za kontinuiranu i automatsku preradu tečnosti sa koncentracijom čvrste suspenzije, kao što su mošt, talog i uopšte, proizvodi od pića, hrane, u hemijskim, farmaceutskim, i industrijskim sektorima.

Industrije

  • Vino i alkoholna pića
  • Hrana i piće, uopšteno
  • Prehrambena, hemijska, farmaceutska i industrijska primena

Principi rada

Kroz vakuum filtraciju, Asso (F-15) garantuje rezultat potpuno oslobođen od čvrstih čestica, koje se eliminišu zajedno sa dijatomejskom zemljom koja čini panel za filtriranje.

Sa svakim okretanjem bubnja, oštrica odstranjuje nakupine otpada, dok se filtrirana tečnost izvlači, čime se smanjuje truljenje i omogućava veoma visok nivo higijene, podržan mogućnošću pregleda, čišćenja i sterilizacije samog bubnja.

Asso je takođe as performansi! Izrada panela za filtriranje je laka i veoma brza, što omogućava mašini da počne da radi za manje od pola sata.

A sa jednim sektorom za vakuumsko oblikovanje, Asso omogućava ujednačene rezultate i izuzetnu proizvodnju po satu, koja – u zavisnosti od vrste i kvaliteta početnog proizvoda – može da se kreće između 120 i 800 litara/sqm.

Asso-ovi modeli se takođe mogu montirati na kolica, kako bi se optimizovala logistika u različitim periodima godine. Na zahtev, Asso se može kombinovati sa sistemima trakastih ili pužnih transportera za evakuaciju otpada.

Karakteristike Rotacioni bubanj filter ASSO

Sadržaj sistema:

  1. Jedinica za filtriranje i grupa rotacije:Jedinica se sastoji od cilindra prekrivenog metalnom tkaninom Reps AISI 316, a rotacija jedinice za filtriranje se postiže preko redukcione jedinice sa šupljim vratilom i pužnim vijkom u uljnom kupatilu, direktno spojenim na varijator brzine.
  2. Ekstrakcija filtrata:Postiže se pomoću pumpe od nerđajućeg čelika 18-10 (AISI 304) fiksirane unutar bubnja, kako bi se eliminisao rizik od oksidacije proizvoda i stvaranja pene, i da bi se obezbedila higijenska obrada.
  3. Rezervoar-kontejner jedinice za filtriranje:Ugrađeni od zavarenog lima i ojačani spoljnim profilima. Unutar svakog rezervoara, poseban difuzor obezbeđuje optimalnu distribuciju proizvoda.
    Uz rezervoar-kontejner se isporučuje sledeći komplet:
  4. Uređaj za sečenje sedimenta:Tokom faze filtracije, na stanju prethodnog premaza se formira sloj koji se kontinuirano uklanja mikrometričkim napredovanjem čelične oštrice. Probijanje i sečenje se postižu pomoću mehanizma kojim upravlja motor sa reduktorom, koji zauzvrat kontroliše inverter – kojim se može upravljati sa električne razvodne table – kako bi se olakšalo glatko i kontinuirano napredovanje sečiva.
  5. Filter tkanina:Platno, koje se može napraviti od nerđajućeg čelika AISI 316  pričvršćeno je za bubanj i oslanja se na drenažnu rešetku od nerđajućeg čelika 18-10 (AISI 304).
  6. Uređaj za pripremu i suspenziju dijatomejske zemlje
  7. Grupa za napajanje:Sastoji se od samousisne električne pumpe napravljene od nerđajućeg čelika 18-10 (AISI 304) za slanje proizvoda na filtriranje u rezervoar kontejnera i povezivanje na cev odgovarajuće veličine.
  8. Vakuum stanica:Sastoji se od električne pumpe sa tečnim prstenastim izvođenjem i radnog kola od nerđajućeg čelika 18-10 (AISI 304), pričvršćenog na dovodni rezervoar.
  9. Kontrolna tabla:Sastoji se od ploče od plastike sa kućištem usaglašenim sa CEI, zajedno sa: glavnim prekidačem, tasterima za pokretanje i zaustavljanje, alarmom, svetlima upozorenja i kontaktorima za svu instaliranu snagu i za svu električnu opremu neophodnu za automatizaciju rada filtera.

Opciono

Sledeće komponente su dostupne na zahtev:

  • Sistem za pranje filterskih tkanina (na zahtev).
  • Filter napravljen od AISI 316.
  • Puž ili transportna traka za evakuaciju ostataka.
  • Vakuum pumpa napravljena od čelika AISI 316.

 

ModelloSuperficie Filtrante (mq)Altezza tamburo (mm)Capacità dosatore (I)
ASSO 2,5 COMPACT2,5 comp.1650240
ASSO 5 COMPACT5 comp.1700700
ASSO 5 517001000
ASSO 8817001000
ASSO 101019001500
ASSO 151519002500
ASSO 202022003000
ASSO 252522004500
ASSO 303025005500
ASSO 404025006300

Prodotti simili

Richiedi
informazioni